Kuruluş

İşletmemiz 01Ocak2015 tarihinden itibaren ön keşif ve fizibilite çalışmalarına 1.Çalışma Bölgesi olarak KAHRAMANMARAŞ Andırın /Yeşilova beldesinde başlamış olup, Tuncay AKÇAKOCA tarafından KAHRAMANMARAŞ /Yeşilova ’da merkezi olmakla birlikte Şubat 2016 tarihinde kuruluşunu gerçekleştirirdi. Akçakoca Tarım’ın amacı üretim yapabilen ama ürünlerini pazara sunamayan çiftçilerin ürünlerini toplamak, ambalajlamak, muhafaza etmek ve değerinde satışlarını gerçekleştirmektedir. Akçakoca Tarım bu sayede tarım ürünlerinin ekonomik değer kazanmasını, üreticilerin kar paylarının artmasını ve bölgede tarımsal faaliyetlerinin artmasını hedeflemektedir. Bu bağlamda bunu destekleyecek birçok faaliyet yürütecektir.

 
 

Vizyon

Bölgede; AKÇAKOCA TARIM olarak Avrupa standartlarında örnek teşkil edecek tarım işletmeleri kurmak ve işletmek hedeflemektedir.
1-Tarımsal Ürün Toplama Merkezi ile bölge çiftçilerine ürettikleri ürünleri değerinde, zamanında satma kolaylığı sağlamaktır. Zamanla oluşan bu ürün yelpazesi ile bölgeyi tercih edilen tarım havzası oluşuna dolaylı katkı sağlayacaktır.
2-Süt Toplama Merkezi ile sütü standartlarında ve ekonomik değerini kaybetmeden toplamak, depolamak ve üretim yapılmak üzere mandıralara sevkini sağlamaktır. Bu bağlamda bölgedeki süt üreticisinin hayvansal varlığını ıslahı etmesine ve arttırılmasına dolaylı katkı sağlayacaktır.
3-Yem Satış Ofisi ile üreticinin kaba yem, kesif yem gibi maliyet artıran ürünleri, kaliteli ve uygun fiyatlarla tedarik etmesini sağlamaktır.

Misyon

Geleneklere bağlı ,ticaretin etik kuralları çerçevesinde, teknoloji ve gelişmeleri takip ederek , çiftçinin üretmiş olduğu ürünleri kalite standartlarında marka değeri katarak mamul ya da yarı mamul dönüştürüp tüketicinin hizmetine ve piyasaya sunmaktır

 

 

 
 

 

 
 

 

 
 
 

Referanslarımız

“Vatanını Milletini Bayrağını ve Ailesini Seven İnsan İşinin Hakkını Vererek Yapan İnsandır.”

                                                                                                                                                      Tuncay Akçakoca